Dolar : Alış : 3.5090 / Satış : 3.5153
Euro : Alış : 4.1775 / Satış : 4.1851
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa24°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 42262 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bursa’da ”Engelsiz Bakış” fotoğraf sergisi

05 Aralık 2015
Ana Sayfa » Bursa Bölge » Bursa’da ”Engelsiz Bakış” fotoğraf sergisi
Bursa’da ”Engelsiz Bakış” fotoğraf sergisi

BURSA (AA) – Bursa’da, Bilgide ve Uygulamada Çeşitliliği Destekleme Derneği (BUÇAD) tarafından düzenlenen “Engelsiz Bakış” başlıklı fotoğraf sergisinin açılışı yapıldı.

Serginin açılışına Bursa Vali Yardımcısı Ergun Güngör, Büyükkent Belediye Başkan Vekili Muhsin Özlükurt, Bursa Barosu Başkanı Ekrem Demiröz, Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez, Altı Nokta Körler Derneği Bursa Şubesi Başkanı Tuncay Yıldız, Koşan Adam lakaplı Milli Engelli Atlet Kemal Özdemir ve birden fazla BUÇAD üyesi katıldı.

BUÇAD başkanı Başak Yeğinbiçer, Eker Meydanı’ndaki serginin açılışında yaptığı konuşmada, henüz yeni kurulan bir dernek olduklarını ifade etti.

Burada genç yaşlı engelli engelsiz gibi yaftalardan arındırılmış olarak hernet toplumda eşit haklara sahip olmasını savunduklarını belirten Yeğinbiçer, ”Bunu iş yaşamında destek veriyoruz. Aynı biçimde sirayet ettirmek istiyoruz ki sosyal toplumlarda çeşitliliğin renklerini hep beraber yaşayalım. Bunun için engelsiz fotoğraf sergimizi düzenledik. Engelsiz mekanlara dikkat çekmek istiyoruz. Engelli oldukları halde hayata tutunan bireylerin başarılı olmasını taçlandırmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Bursa Vali Yardımcısı Ergun Güngör de fotoğrafların gerçekten düşündürücü olduğunu ifade etti.

Güngör, engelli insanların yaşama ne kadar tutunduklarını birçok zorluğa rağmen hiçbir şeyden yılmadıklarını kendilerine gösterdiklerini ifade ederek, şu şekilde devam etti:

”Bizlere düşen aynı toplum içerisinde problemin bir parçası olan bu toplumda yaşayan engelsiz bireyler olarak bu konuya duyarlılık göstermemiz, bu problemu içselleştirmemizdir. Son yıllarda devletimiz bilhassa engelliler ile ilgili çoğu yasayı ortaya koydu. Bu hususta iyi bir çabamız var. Engelliler ile ilgili yasayı çıkardık. Denetimlerimiz devam ediyor. Mahalli idarelerimiz de engelli vatandaşlarımızın engelsiz vatandaşlar gibi toplumsal yaşamın her alanında düzenleme yapmaya çalışıyorlar.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , ,
TemaFabrika