Dolar : Alış : 4.6397 / Satış : 4.6480
Euro : Alış : 5.4071 / Satış : 5.4169
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa29°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 42874 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Botoks Nedir?

21 Nisan 2017
Ana Sayfa » Röportajlar » Botoks Nedir?
Botoks Nedir?

Yaşın ilerlemesiyle birlikte kırışıklıkların ve mimiklerin oluşturduğu çizgilerin giderilmesi işlemine denir. Botilinium toksini adı verilen ilacın kas içine enjekte edilmesiyle, bölgede ki sinirlerin uyarımı geçici süreyle durdurulur. Yüzünüze hacim ve dolgunluk katmasının yanında daha genç bir görünüme sahip olmanızı sağlar.

Botoks Yapıldıktan Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Botoks öncesi ve sonrasında antibiyotik alımı yapılmamalıdır. Aksi takdirde botoksun etkisinde azalma meydana gelebilir. Ağır egzersizlerden kaçınılmalı ve baş öne eğik tutulmamalıdır. Botoks yapılan bölgeyi hijyenik tutmak, çok fazla baskı uygulamamak önemlidir. Cilt bakımı ve makyaj malzemesi kullanımı 2 gün süre ile ertelenmelidir. Ödemi artıracağı için alkol kullanımından kaçınılmalıdır. Deneyimli bir hekim tarafından yapıldığında işlem süresi 10 – 15 dakika sürmektedir.

Botoks Herkese Uygulanabilir mi?

İstenmeyen çizgi ve kırışıklıklara sahip herkes tarafından uygulanabilir bir yöntemdir. Deri hastalıklarına sahip kişiler, hamile ve emziren bayanlarda uygulama yapılmamaktadır. Botoks işlemi kırışıklıklar hiç başlamadan uygulanırsa daha etkili olacaktır.

Botoks Uygulama Alanları Nerelerdir?

Kişinin rahatsızlıklarından dolayı tercih ettiği veya beğenmediği bazı bölgelerinde değişiklik yapmak istediğinde uygulanan bu tedavi yönteminin kullanımı günde güne artmaktadır. Fizik tedavi, baş ağrısı, fazla terleme gibi rahatsızlıklarda da kullanılmaktadır.

  • Kaş ve göz çevresi
  • Alın bölgesi
  • Alt ve üst dudak çizgileri
  • Burun ucu kaldırılması
  • Alt göz kapağındaki kırışıklıkların giderilmesi

gibi estetik işlemleri de Botoks yöntemi ile giderilmektedir. Kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte 6 aya kadar etkisi devam etmektedir.

Botoks için Uzman Seçimimde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu tedavi uzmanlık gerektiren bir alan olduğu için sertifikalı kişiler veya uzman doktorlar tarafından yapılmasına dikkat edilmelidir. Ankara, botoks alanında size çeşitli imkanlar sunmaktadır. Uzman kişilere ulaşılabilir ve alanında tecrübeli kişilerden yardım alınabilir. Uzun zamandan beri birçok kişinin tercihi olan botoks için alternatifler artmış ve ulaşılabilir uzman sayısı da çoğalmıştır. Ankara, botoks fiyatları konusunda çok yüksek olmamakla birlikte, kişiden kişiye göre değişen ilaç miktarı, markası, problem tipi ve uygulanacak alan gibi etkenlerden dolayı fiyat farklılıklarına yol açabilir. Birçok doktor, sertifikalı uzman ve bu konuda bilgili kişiler olduğu gibi bunların ne kadar deneyimli olduğu da araştırılmalıdır. Ankara botoks ile ilgili birçok merkeze sahip olduğu gibi size iyi bir deneyim sunacaktır. Daha genç bir görünüme kavuşmanız için size güvenilir bir tedavi süreci sunacaktır.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika